Organizatorzy zawodów
Związek Kynologiczny w Polsce
85 lat ZKwP
Związek Kynologiczny w Polsce
Oddział w Będzinie

To prężnie działające centrum kultury kynologicznej powstało w 2004 roku. Oddział Będzin słynie nie tylko z doskonałych wystaw psów rasowych organizowanych kilkakrotnie w ciągu roku, organizacją szeroko tematycznych seminariów związanych z tematami kynologii polskiej i światowej, ale również daje się poznać jako wyjątkowe miejsce, tworzące wyśmienite warunki sprzyjające rozwojowi sportów kynologicznych.

Po ubiegłorocznych Otwartych Mistrzostwach Polski IGP FCI Metbox Cup 2022, przedstawiciele Oddziału Będzin z wielkim zaangażowaniem włączają się w organizację tegorocznych, międzynarodowych zawodów w konkurencji IGP - Golden Leauge CACIT 2023. To wielce trudne i skomplikowane pod względem logistycznym oraz organizacyjnym przedsięwzięcie ma szanse powodzenia nie tylko dzięki ludziom, którzy budują trzon Oddziału będzińskiego ZKwP, ale również szeregowym członkom Oddziału, aktywnie uczestniczącym w działaniach na rzecz organizacji tych pięknych zawodów.

Dziękujemy całemu Zarządowi Oddziału oraz wszystkim, którzy wspierają nas w tych działaniach.

  • Przewodnicząca Zarządu: Izabela Guzanek
  • V-ce Przewodnicząca Zarządu ds. organizacyjnych: Joanna Szymczyńska
  • V-ce Przewodniczący Zarządu ds. hodowlanych: Monika Błażenko
  • Skarbnik Zarządu: Sebastian Handy
  • Sekretarz Zarządu: Mariola Banik
  • Członek Zarządu: Karol Ratajczak
  • Członek Zarządu: Ireneusz Lelonek

Metbox Team
KLUB SPORTÓW KYNOLOGICZNYCH
Metbox Team

„Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji”

Georg Wilhelm Friedrich Hegel

Stowarzyszenie Klub Sportów Kynologicznych Metbox Team jest współorganizatorem tegorocznej edycji Golden League Cacit 2023 – Mistrzostw Polski IGP FCI.

Oficjalnie Klub istnieje od 2016 roku, jednak genezy powstania należy szukać w dużo wcześniejszym okresie. Grupa przyjaciół zafascynowana możliwościami współpracy z psami, rozwoju psychofizycznego psów i przewodników, różnymi ideami szkoleniowymi postanawia trenować swoje ukochane konkurencje razem. Z góry założyliśmy, że ma to być grupa sportowa, której celem są starty na zawodach, a wspólne treningi mają dawać nam możliwości rozwoju, obserwacji i korygowania ewentualnych błędów w gronie pozytywnie reagujących ludzi, którzy są otwarci, przyjaźni i dociekliwi. Takie treningi nie tylko zbliżają nas do siebie, pomagają w rozwiązywaniu problemów metodologicznych, behawioralnych psów, ale również tych zwyczajnych, drobnych kłopotów które niesie z sobą życie. Jesteśmy pozytywnie zakręceni, bierzemy udział w seminariach na całym świecie, staramy się współpracować z najlepszymi przedstawicielami sportów kynologicznych – uczymy się ciągle i wdrażamy zdobytą wiedzę i umiejętności do treningu z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Stawiamy na wiedzę i doświadczenie. Bardzo cenimy sobie doskonałe relacje z nimi, ich oddanie, miłość i radość którą daje nam przebywanie z nimi, treningi i pokonywanie kolejnych granic.

W obecnej chwili w naszym Teamie trenuje ze swoimi psami ośmioro członków którzy pracują ze swoimi psami w kategoriach sportowych IGP, Agility, oraz w specjalistycznej grupie psów poszukiwawczo – ratowniczych. Pięcioro członków zdobywało wielokrotnie nominacje do startów i reprezentowana Polski w Mistrzostwach Świata FCI IGP , FMBB oraz WUSV. w swoich kategoriach sportowych. Nasi członkowie to Mistrzowie Polski IGP, oraz zawodnicy meldujący się w czołówce najlepszych zawodników w Polsce.

Wśród nas są ludzie różnych zawodów i przekonań. Łączy nas jednak pasja i miłość do psów, wspólny trening i pozytywne relacje. To niweluje wszelkie różnice pomiędzy nami i powoduje, że jesteśmy po prostu przyjaciółmi!

Pozdrawiamy wszystkich i do zobaczenia - na zawodach GOLDEN LEAGUE CACIT 2023 !!!

Wojtek Bielak
Wojciech Bielak
Metbox Team

Bogdan Kurpas
Bogdan Kurpas
Metbox Team

Ilona Sedlaczek Brocka
Ilona Sedlaczek-Brocka
Metbox Team

Alicja Bochniak
Alicja Bochniak
Metbox Team

Katarzyna Kurpas
Katarzyna Kurpas
Metbox Team

Marcin Stefański
Marcin Stefański
Metbox Team

Sabina Kalbarczyk
Sabina Kalbarczyk
Metbox Team

Urszula Rybok
Urszula Rybok
Metbox Team

Bogumiła Ćmiel
Bogumiła Ćmiel
Metbox Team

...
...